Rozliczenia czyli obowiązek dorosłego człowieka

<div style="text-align:justify">Każda osoba, która ma pracę i ma dochód wyższy aniżeli kwota wolna od podatku, która w Polsce jest naprawdę bardzo niska, ma obowiązek rozliczyć się ze Skarbówką. Ministerstwo Finansów w ramach ułatwienia tej czynność stworzyło platformę, gdzie możemy korzystać z przesłania do Urzędu Skarbowego e-deklaracji.</div>

Każda osoba, która ma pracę i zarabia więcej niż kwota wolna od podatku, która w naszym kraju jest rzeczywiście bardzo niska, ma obowiązek rozliczenia się z Urzędem Skarbowym. Ministerstwo Finansów chcąc ułatwić nam ten proceder otworzyło platformę, gdzie możemy skorzystać z przesłania do Urzędu Skarbowego e-deklaracji.

A to oznacza, że trzeba posiadać jedynie dostęp do komputera i Internetu i pity 2015 nie sprawią nam żadnego kłopotu- http://www.pitaks.pl/. Wiadomo, że nie każdy chce się rozliczać przez Internet. Dla osób, które wolą tradycyjne sposoby wszystko jest bez zmian. Wciąż możemy wybrać się do Urzędu Skarbowego, pobrać odpowiedni druk oraz książeczkę z wyjaśnieniami do druku i po prostu wypełnić swoją deklarację. A następnie złożyć owe dokumenty właśnie w siedzibie Urzędu Skarbowego, pod który podlegamy.

firma - odbitka

Autor: Gobierno Aguascalientes
Źródło: http://www.flickr.com

Wybór odpowiedniego PIT-u

wizerunek - firma

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy przychodzi czas rozliczeń z Urzędem Skarbowym sporo osób się stresuje, bo same nie za bardzo wiedzą, jak się za to zabrać. Ogółem najpierw musimy dostać potrzebne papiery od pracodawcy, by można było zabrać się za rozliczanie ze Skarbówką. Jeżeli otrzymamy już to, co jest nam potrzebne z firmy, która nas zatrudnia musimy pójść po druk, na którym się rozliczymy. Dla niektórych osób będzie to pit 37, a dla pozostałych może to być inny druk. Powinniśmy spytać osobę pracującą w Skarbówce, który PIT będzie odpowiedni dla nas, ale można też spytać pracodawcę, bo on również przeważnie wie, który PIT będzie właściwy dla nas. Najważniejsze to rozliczyć się ze Skarbówką w terminie. Nie ma, co pozostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę- wszystko o pit 37. Powinniśmy nie zapominać, że to istotny obowiązek każdego dorosłego człowieka, którego dochody są wyższe niż kwota wolna od podatku. Zamiast więc się wymigiwać i mówić, że nie umiemy wypełnić zeznania podatkowego trzeba po prostu usiąść i zacząć ją wypełniać. Pierwsza strona to wiadomości dotyczące naszych danych osobowych, więc nie będzie trudności z jej uzupełnieniem.

Na kolejnych stronach trochę się dzieje, ale tu trzeba po prostu zajrzeć do wyjaśnień w książeczce, którą otrzymamy do każdego rodzaju PIT-u. I tak krok po kroku możemy wszystko wypełnić.