Jak rozliczyć pit 11? Co może być w tym naprawdę przydatne? O jakich rzeczach trzeba pamiętać?

<div style="text-align:justify">Pit 11 to informacja o dochodach i pobranych zaliczkach na podatek dochodowy, musi być ona wystawiona przez płatników i <strong>wysłana</strong> podatnikowi, a także urzędowi skarbowemu odpowiedniemu dla takich podatników z terminem do końca lutego kolejnego roku podatkowego.</div><br /><br /><div style="text-align:justify">Firmy zatrudniające ludzi, jakie są odpowiedzialne za pit za 2016 powinny skorzystać z formularza pit 11 z numerem 23, jaki przygotowuje się w stosunku do przychodów i dochodów otrzymanych od dnia pierwszego stycznia 2016.</div>

Pit 11 to informacja o dochodach i wszystkich zaliczkach na podatek dochodowy, powinna być ona sporządzona przez płatników oraz dostarczona podatnikom, a także urzędowi skarbowemu odpowiedniemu dla takich podatników z terminem końca lutego następnego roku podatkowego.
Firmy zatrudniające ludzi, które odpowiadają za pit za 2016 powinny skorzystać z formularza pit 11 z numerem 23, jaki przygotowuje się w stosunku do przychodów oraz dochodów otrzymanych od dnia pierwszego stycznia 2016.

Agent

Autor: Andres Rodriguez
Źródło: http://www.flickr.com

perfumy Chanel

Autor: Miranda Celeste Hale
Źródło: http://www.flickr.com
Wypełnienie dokumentu pit może nastręczać problemów, to normalne. Nie znaczy to jednak, że nie da się dobrze uzupełnić pit 11. Całkiem pomocny w tym zakresie jest program do rozliczania pit 2016 (Kliknij tutaj).
Tego typu pomoc podczas rozliczania jest nieoceniona, ponieważ w ten sposób nie popełnimy błędów, które są później kłopotem. Trzeba będzie je poprawić, a wszak nie wszyscy mają do takich rzeczy głowę, żeby się tym zajmować. Ludzie mają wiele obowiązków i tak naprawdę trudno znaleźć na to czas. A rozliczenie jest obowiązkowe, dlatego nie ma możliwości, że można takie zadanie zlekceważyć. Ważną pomocą jest z pewnością program pit 2016 online, do którego potrzebujemy tylko podłączenia do sieci, a jest bardzo intuicyjny i na szczęście bardzo łatwo się w nim uzupełnia wszystkie niezbędne rubryki (Poznaj szczegóły).
Z takim programem wiele osób poradzi sobie z wypełnieniem pitu 11, jak też innych typów.

Każda osoba powinna z niego skorzystać, ponieważ to spora forma oszczęności czasu i nerwów. Obecnie wiele firm takie robi, dlatego z wybraniem również nie ma większego problemu.