Jak prosto rozliczyć PIT? Oczywiście online!

W dobie internetu, komputerów i zaawansowanego oprogramowania większego problemu nie będzie stanowiło rozliczenie PIT. Wystarczy, że zbierzemy wszystkie podpisane umowy, przypomnimy sobie, jakie dodatkowe dochody otrzymaliśmy i już możemy siadać przed komputerem i dokonywać rozliczenia. Jakie zalety są tego typu programów? Czy czają się jakieś niebezpieczeństwa związane z korzystaniem z takiego oprogramowania?

Program poprawi po Tobie błędy

Korzystając np. z programu Ministerstwa Finansów, będziemy mieć już wstępnie wypełnioną deklarację PIT. Dane będziemy musieli jedynie zweryfikować i sprawdzić, czy wszystkie nasze dochody zostały ujęte przez system. Dodatkowo, jeśli wypełnimy nie te rubryczki, co trzeba, zostanie nam wyświetlony komunikat, a my będziemy od razu wiedzieli, co jest nie tak z naszą deklaracją. Dlatego rozliczanie PIT przez internet jest takie proste. Z drugiej strony dostępne są także programy bezpłatne, udostępniane przez firmy księgowe. Tutaj mamy możliwość skorzystania ze wsparcia specjalistów, jeśli będziemy mieć problem z wypełnieniem poszczególnych pól czy zakwalifikowaniem naszych kosztów. Dzięki takiej pomocy rozliczenie roczne sporządzimy w kilka minut. a4-1238603_640

Nie  musisz stać w kolejkach do Urzędu Skarbowego

Rozliczając PIT online, wszystko odbywa się automatycznie, dokument jest przesyłany drogą elektroniczną do Urzędu Skarbowego, a my nie musimy martwić się o to, kiedy zaniesiemy rozliczenie do właściwego nam US i w jak długiej kolejce będziemy musieli stać. Jest to niezwykłe udogodnienie, ponieważ oszczędzamy bardzo dużo czasu, a także stajemy się bardziej efektywni. Rozliczanie PIT przez internet pozwoli nam zając się rzeczami ważnymi.

Czy mój PIT na pewno dotarł?

Nie musisz także obawiać się o to, czy PIT zostanie na pewno przesłany do Urzędu Skarbowego drogą elektroniczną. Wystarczy, że otrzymasz UPO, czyli Urzędowe Potwierdzenie Otrzymania wysłanego PIT-u. Z tym dokumentem możesz udać się do urzędu, jeśli pojawiłyby się jakieś wątpliwości.