Czy słuszne są obawy przed deklaracją PIT online?

Dla niektórych przestawienie się na nowości wymaga wielkiej mobilizacji. Część osób po prostu obawia się wszystkiego, co nowe i inne od standardowo przyjętych rozwiązań. Tak jest choćby w przypadku rozliczenia deklaracji PIT online. Dlaczego warto dać się przekonać? Jakich wymówek używamy najczęściej?

Wszyscy, którzy swoje przywiązanie do tradycyjnej formy składania rozliczenia w urzędzie, tłumaczą brakiem technicznych zdolności obsługi komputera, muszą wiedzieć, że nie jest to takie trudne. Wiele zależy od podejścia i otwartego umysłu, ponieważ stopień trudności obsługi takiego programu jest banalnie prosty. Jeśli tylko można sobie coś ułatwić, to dlaczego tego nie zrobić? Warto mieć głowę otwartą na nowe możliwości, ponieważ w obecnych czasach wszystko bardzo szybko się zmienia i udostępniane są rozwiązania, jakie mają ułatwić nam załatwianie wielu spraw, a nie utrudnić. Możliwość rozliczenia się w internecie jest właśnie takim udogodnieniem, obok jakiego nie można przejść obojętnie. Wcale nie trzeba być bardzo obeznanym z komputerem, aby być w stanie sobie poradzić z programem do rozliczenia dokumentu PIT.

Kolejny argument, jaki można czasem usłyszeć to obawa przed dodatkowymi kosztami takich udogodnień. Trzeba tutaj wyraźnie zaznaczyć, że chodzi o darmowy program PIT 2017. Nie musimy obawiać się wydatków związanych z używaniem takiego programu, ponieważ w internecie znajdziemy wiele przydatnych i całkowicie darmowych rozwiązań.

Niektórzy nie chcą się przekonać do rozliczania w formie elektronicznej, ponieważ obawiają się o bezpieczeństwo swoich danych w sieci. Warto w tym miejscu powiedzieć, że system dzięki, któremu podatnicy rozliczają się w sieci ma już dobrych kilka lat, a w tym czasie nie doszło do żadnych tak zwanych „wycieków danych”. Działa on bez zarzutu, dlatego możemy być spokojni o poufne informacje, jakie wpisujemy. Administracja podatkowa jest poważną instytucją, jaka stosuje wysokiej klasy zabezpieczenia, przez co nasze dane są bezpieczne.