Ulgi podatkowe przy rozliczeniu PIT za 2016

Złożenie deklaracji PIT za 2016 jest obowiązkiem płatnika, ale odliczenie ulg podatkowych już nie. Warto o nich pamiętać, aby zapłacić niższy podatek! Dowiedz się z jakich ulg podatkowych możesz skorzystać.

Przepisy dotyczące odliczania ulg podatkowych zmieniają się dosyć często. Nie każdy orientuje się jakie są rodzaje ulg podatkowych i kiedy przysługują. Z powodu tej niewiedzy wielu płatników nie odlicza przysługujących ulg od podatku, w ten sposób działając na swoją niekorzyść. Niebawem rozliczamy PITy za 2016, dlatego upewnij się co możesz odliczyć. Jak to zrobić? Pomoże Ci w tym program do rozliczania PIT, który znajdziesz w internecie. Dzięki korzystaniu z programu przy rozliczaniu PIT za 2016 będziesz miał pewność, że nie tylko prawidłowo wypełniłeś deklarację podatkową, ale także odliczyłeś wszystkie przysługujące Ci ulgi podatkowe, takie jak ulga rehabilitacyjna, ulga na internet, ulga mieszkaniowa lub ulga prorodzinna. Program zasugeruje, które ulgi mogą być właśnie dla Ciebie i pomoże w wybraniu właściwych załączników do zeznania podatkowego. Nie musisz orientować się w przepisach prawa podatkowego, program do rozliczania PIT jest na tyle intuicyjny i zaawansowany, że ze wszystkim poradzisz sobie bez problemu.
startup-593341_640
W internecie znajdziesz mnóstwo programów do rozliczania PIT. Zdecyduj się na taki, który w zupełności spełni Twoje oczekiwania. Zwróć uwagę na jego zabezpieczenia, przejrzystość i dodatkowe funkcje. Zazwyczaj do takiego programu dołączona jest instrukcja, która napisana jest w nieskomplikowany sposób, łatwym językiem. Poza tym, jeśli chcesz rozliczyć PITy 2016 przez internet, upewnij się czy wybrany program jest darmowy czy płatny. Jeśli rozliczasz się na najpopularniejszym formularzu PIT-37 nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem całkowicie darmowego programu, który spełni Twoje oczekiwania i zapewni poprawne wypełnienie PIT, wraz z ujęciem ulg i przesłaniem PIT do właściwego urzędu skarbowego bez wychodzenia z domu.