Co potrzeba, aby złożyć PIT przez internet?

Aby ułatwić sobie rozliczenie PIT warto korzystać z nowoczesnych rozwiązań. W internecie można znaleźć zupełnie darmowy program do rozliczania PIT, który skróci czas wypełniania formularza i pozwoli rozwiać ewentualne wątpliwości.

Wypełnianie deklaracji podatkowych za pomocą programu do rozliczania PIT jest naprawdę szybkie i proste. Co daje taki program? Przede wszystkim nie musimy już znać się na przepisach prawno-podatkowych, które w dodatku zmieniają się dosyć często. Sięgnięcie po taki program oznacza także koniec z wielogodzinnym ślęczeniem nad kalkulatorem. Zastanawiasz się zatem jak złożyć PIT przez internet? Wystarczy odpowiadać na nieskomplikowane pytania generowane przez aplikację oraz korzystać z dostępnych wskazówek, co w krótkim czasie pozwoli przejść przez cały proces wypełniania deklaracji podatkowej, jak również pozwoli uniknąć często popełnianych błędów. Na koniec można przesłać gotowy formularz do urzędu skarbowego i pobrać UPO, czyli Urzędowe Poświadczenie Odbioru.

Aby złożyć PIT przez internet nie trzeba posiadać kwalifikowanego podpisu elektronicznego – taką możliwość mają podatnicy rozliczający się na formularzach: PIT 36, PIT 36L, PIT 37, PIT 38, PIT 39. E-podpis został zastąpiony poprzez weryfikację następujących danych: NIP, imię, nazwisko, numer PESEL (jeśli podatnik posiada), data urodzenia, kwota przychodu z zeznania lub rozliczenia podatkowego za rok miniony (w przypadku deklaracji składanej za rok 2016 chodzi o kwotę przychodu z 2015 roku).startup-593351_640

Korzystanie z programu do rozliczania PIT przez internet wiąże się z wieloma korzyściami. Przede wszystkim jeżeli w elektroniczny formularz wpiszemy błędne informacje to możemy je skasować i poprawić. Można także przerwać wypełnianie formularza i później powrócić do uzupełniania danych.

W trakcie sporządzania deklaracji program może zasugerować poprawne odpowiedzi, wskazywać błędy oraz dokonywać obliczeń. Jeżeli już przygotujemy PIT i złożymy go online do urzędu skarbowego, to z pewnością zaoszczędzimy czas, który spędzilibyśmy w kolejkach, jak również możemy liczyć na szybszy zwrot podatku.