Informatyzacja pozwala nawet na rozliczenie się z US

<div style="text-align:justify">Zdarzyło się, że musieliśmy czekać parę długich chwil w Skarbówce. Spora część osób się denerwuje i stwierdza, że wynika to z tego, że urzędnicy za wolno wykonują swoja pracę. Ale rzeczywistość jest taka, że sporo osób pozostawia przekazanie deklaracji podatkowej na ostatni gwizdek. Stąd też warto pomyśleć o ułatwieniach, jakie zostały nam udostępnione przez Urząd Skarbowy.</div>

Nie raz musieliśmy czekać parę długich chwil w Urzędzie Skarbowym. Spora część osób się denerwuje i twierdzi, że jest to związane z tym, że urzędnicy za wolno wykonują swoja pracę. Ale prawda jest taka, że sporo osób zostawia złożenie deklaracji podatkowej na ostatni gwizdek. Dlatego też dobrze pomyśleć o możliwościach, jakie zostały nam udostępnione przez Urząd Skarbowy.

Dziewczyna przy laptopie

Autor: „PictureYouth”
Źródło: http://www.flickr.com
Ta możliwość to elektroniczne rozliczenie pit (pitax.pl, rozliczenie pit). Złożenie e-deklaracji jest łatwe, trzeba tylko spróbować. Dzięki systemowi stworzonemu do wypełnienia tych rozliczeń można oszczędzić czas i wypełnić wszystko dobrze. System posiada instrukcję obsługi, dzięki której łatwo wszystko wypełnić. Jeżeli chcesz wypełnić PIT przez Internet.

Wielu osobom zdaje się, że ogarnięcie PIT-u to duży kłopot. Zresztą sporo osób idzie do księgowej, by ta ogarnęła dla nich PIT. Zdaje nam się, że to bardzo trudne. Uważamy, że sobie nie poradzimy. A tymczasem wystarczy przeczytać, co musimy po kolei krok po kroku zrobić, by deklaracja była właściwie wypełniona. Dodatkowo od jakiegoś czasu możemy wykonać (rozliczenie deklaracji z domu). Jeśli brakuje nam czasu, by iść do Urzędu Skarbowego lub nie chce nam się wysyłać listu poleconego wystarczy, że włączymy komputer i włączymy Internet. Dzięki systemowi e-deklaracji oszczędzamy czas. Nie musimy się też przejmować, że zrobiliśmy błąd. W

Dwie kobiety przy laptopie

Autor: mosaic36
Źródło: http://www.flickr.com

wypadku wypełnienia deklaracji drogą elektroniczną też jest możliwość zrobienia korekty. Gdyby dużo ludzi wybrało wypełnianie elektroniczne PIT-u, to w Urzędach Skarbowych nie robiłby się taki tłok.

Dobrze, wiemy, że osoby starsze nie zawsze są zaznajomieni z Internetem i nie mają, kogo poprosić, by wypełnił im tą deklarację drogą internetową. Te osoby powinny mieć możliwość szybko w Urzędzie ogarnąć złożenie deklaracji. Chodzi o to, że sami mając dostęp do sieci powinniśmy skorzystać z systemu elektronicznego który umożliwia nam nie przychodzenie do Urzędu. Dzięki temu kolejki będą mniejsze i każdy byłby zadowolony i urzędnicy i ludzie, którzy muszą zanieść deklarację fizycznie w Urzędzie Skarbowym. Po to właśnie jest ta cała informatyzacja, żeby ułatwiać sobie życie. Warto, więc gdy jest tylko taka możliwość korzystać z nowoczesnych rozwiązań.